CZ 75B Omega

Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 1831
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:13

Re: CZ 75B Omega

Post autor: SlaweQ » 04 lut 2017, 21:08

Dzisiaj przetestowałem amunicję FIOCCHI 8g, ponownie STV 8g i elaborowaną DMA 8g.

FIOCCHI ma objaw jak GECCO choć trochę mniejszy, lata po lewo od środka.
Skupienie trzyma, choć nie wszystkie 10 sztuk załapało się na tarczy.

STV jak poprzednio trzyma się prawie środka prawo/lewo ale dalej widoczny rozrzut góra/dół.

DMA pierwsza tarcza bardzo miłe zaskoczeni pod względem skupienia.
6 pocisków w ciasnej grupce i cztery rozrzucone góra/dół z czego dwa sporo.
Przestrzeliny jak widać przesunięte w lewo od centrum tarczy.
Druga tarcza już trochę, dodatkowa posiekana rykoszetami od gongów.

Amunicja dość mocna, pod względem wrażenia ze strzału na poziomie FIOCCHI i STV.
Czysta, ładnie zapakowana w firmowe pudełko i korytko, łuski różnych producentów.
Mam jeszcze paczkę, to może strzelę w cieplejszych warunkach i zobaczymy.


Obrazek
Margolin, Radomka, FAS, Rossi, XDM, Bock, Remik, P07, AR, RAK, Ruger, AKSA, FAS, ...

Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 1831
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:13

Re: CZ 75B Omega

Post autor: SlaweQ » 22 sie 2017, 9:15

Korzystając z tego, że na Naszej strzelnicy jest egzemplarz CZ P10C, zrobiłem kilka fotek w porównaniu z moja Omegą.
P10C jest lżejszy, krótszy o około 2 cm, linia celowania porównywalna, spust bliżej chwytu.
Na ostatniej fotce porównanie PC10C leżącego na Omedze (widać położenia języka spustowego).
Zdjęcia z telefonu więc jakość nie powalająca :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

Postrzelałem z P10C i "wyleczyłem się" z mocnego zainteresowania wynikającego z informacji na forach.
Margolin, Radomka, FAS, Rossi, XDM, Bock, Remik, P07, AR, RAK, Ruger, AKSA, FAS, ...

przemol
Posty: 460
Rejestracja: 23 kwie 2016, 13:27

Re: CZ 75B Omega

Post autor: przemol » 22 sie 2017, 17:43

SlaweQ pisze:
Postrzelałem z P10C i "wyleczyłem się" z mocnego zainteresowania wynikającego z informacji na forach.
Możesz rozwinąć myśl.

Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 1831
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:13

Re: CZ 75B Omega

Post autor: SlaweQ » 23 sie 2017, 6:02

O polimerowym kompaktowym pistolecie myślę od jakiegoś czasu 8-)
Dlatego cierpliwie czekałem jak P10C pojawi się do macania i może do postrzelania.

Dzięki temu że mogłem na spokojnie wystrzelać kilka magazynków i to że zakup nie jest jakimś ważnym priorytetem,
mogłem spokojnie sobie odpowiedzieć czy ten pistolet mi leży, podoba się, itd.

Kompaktowy jak widać na fotkach to on nie jest wcale, ciut krótszy zamek, a chwyt z magazynkiem taki sam.

Kąt chwytu jest O.K., fakturę powierzchni bym przeszlifował, bo przy dłuższym strzelaniu jest nieprzyjemna.
Może mam zbyt "biurokratyczne" łapy, albo mocne przyzwyczajenie do gumowanego chwytu w Omedze :roll:
Przeładowanie wygodne (zamek ma dużo "mięsa") choć trochę ciężkawe (mocna sprężyna powrotna).
Zrzut zamka po mimo że strzelnicowy egzemplarz już trochę z siebie wypluł dalej dla mnie ciężki.
Dźwigienka co prawda w dobrym miejscu (nie ma problemu ze znalezieniem kciukiem prawej ręki, czy trafieniem
kciukiem lewej), ale tak mocno oszczędnie zbudowany, pewnie niedługo będą dostępne powiększone zrzuty.

Spust dla mnie za blisko chwytu (mam średnie dłonie z dość długimi palcami) i do tego kanciaty, uwierający.
Bardziej odpowiadają mi spusty jednolite bez wbudowanej dźwigienki bezpiecznika, może gdybym strzelał w rękawiczkach.

O celności nie będę się wypowiadał, bo musiałbym jeszcze więcej kulek wystrzelać, by być w miarę obiektywnym.


Także rozglądam się dalej.
Margolin, Radomka, FAS, Rossi, XDM, Bock, Remik, P07, AR, RAK, Ruger, AKSA, FAS, ...

ODPOWIEDZ