SKS Norinco 7,62x39

Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 1835
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:13

SKS Norinco 7,62x39

Post autor: SlaweQ » 01 wrz 2018, 19:37


Po roku użytkowania czas w końcu na mały foto opis :)

Karabinek na nabój pośredni 7,62x39 jest kopią radzieckiego SKS-a
Kopia różni się zastosowanym trójgraniastym bagnetem typu kłującego,
podczas gdy oryginał ma bagnet typu nożowego, tnącego.
Sposób mocowania na lufie taki sam, poprzez pierścień i sprężynę schowaną w obsadzie.

Czy są inne różnice, nie wiem.
Może kiedyś dokupię protoplastę, to porównam, chociaż bardziej po głowie chodzi mi SWT-40 :roll:

Karabin jest poręczny, mierzy 102 cm i przy masie 3,8 kg jest dobrze wyważony.
Środek ciężkości przypada u nasady magazynka, czyli tam gdzie wypada podparcie ręką.
Z amunicją karabinek waży prawie 4,0 kg, a rozłożonym bagnetem mierzy 132 cm.
Do magazynka wchodzi 10 sztuk naboi. Można ładować pojedynczo lub z łódki nabojowej.
Karabinek jest konstrukcją oryginalnie samopowtarzalną i żadne "ustawy" na tą chwilę go nie dyskryminują 8-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Na karabinku testowałem kompensator podrzutu, zakręcany wokół podstawy muszki i blokowany śrubą dociskową.
Powoduje lekkie ciążenie karabinka na przód, uniemożliwia rozłożenie bagnetu.
Jedyna pozycja w której zauważyłem jego pozytywny wpływ to "stojak".
W leżącej podpartej skupienie według papieru jest gorsze.

Tarcze testowe są w temacie o elaboracji 7,62x39 :arrow: viewtopic.php?f=10&t=126

W karabinku zamontowany został buffer odrzutu suwadła, wymieniona sprężyna kurka na słabszą firmy Wolf,
założony ogranicznik spustu po strzale i zmodyfikowany jeden mały element w mechanizmie spustowym.
Spust jest wyczuwalny z krótką drugą drogą, siła potrzebna do wyzwolenia strzału to 2 kg.
Kopnięcie w ramię jest mniejsze, samo strzelanie przyjemne i dające dużo frajdy :D
Margolin, Radomka, FAS, Rossi, XDM, Bock, Remik, P07, AR, RAK, Ruger, AKSA, FAS, ...

ODPOWIEDZ